قرارداد ,پیمانکاری ,تعریف ,پیمان ,حقوقی ,دولتی ,قرارداد پیمانکاری ,تفاوت قرارداد ,پیمانکاری دولتی ,تعریف لغوی ,تحقیق بررسی ,حقوقی تفاوت قراردا

تحقیق بررسی حقوقی تفاوت قرارداد کار با قرارداد پیمانکاریدسته: حقوق

بازدید: 1 بار

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 117 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 56
تحقیق بررسی حقوقی تفاوت قرارداد کار با قرارداد پیمانکاری در 56 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

ماهیت حقوقی قراردادهای پیمانکاری دولتی

آنچه تحت عنوان “قراردادهای پیمانکاری یا مقاطعه کاری» مطرح میگردند، پدیده هایی هستند که به مقدار زیادی معلول پیشرفتها و توسعه اقتصادی و صنعتی جهان میباشند.

پیچیدگی و تنوع پروژههای عظیم پیمانکاری که همگی معلول پیشرفت و توسعه خارقالعاده علوم بشری است، اینگونه قراردادها را در وضعیت پیچیدهای قرار میدهد که شناخت آنها برای هر حقوقدانی مشکل میسازد. به طوری که برای پی بردن به ذات واقعی آنها به کنکاشی دقیق و ذهنی نکته بین نیاز دارد. بدین منظور و از آنجایی که شناخت واقعی مبنا و ماهیت آثار حقوقی قراردادهای پیمانکاری دولتی به شناخت دقیق مفهوم و ماهیت این نوع قراردادها بستگی تام دارد، لذا در این بخش ابتدا به بیان ماهیت حقوقی قرارداد پیمانکاری پرداخته میشود و پس از تعریف و تبیین مفهوم قرارداد پیمانکاری دولتی، میزان حاکمیت اراده طرفین در قراردادهای پیمانکاری دولتی تشریح میشود. سپس در فصل دوم، پیمان و شرایط عمومی پیمان (بهعنوان مصادیق رایج قراردادهای پیمانکاری) از نظر صوری و ماهوی تبیین میشود.

مبحث اول- تعریف و مفهوم قرارداد پیمانکاری دولتی

در این مبحث، جهت آشنایی و تبیین مفهوم قرارداد پیمانکاری دولتی به تعریف لغوی و اصطلاحی واژگان «قرارداد، پیمانکار، کارفرما و قرارداد پیمانکاری» میپردازیم.

تعریف لغوی قرارداد:

قرارداد در لغت مترادف با عقد و پیمان آورده شده است و پیمان را به معنای عهد، قرارداد، معاهده و میثاق تعیین کرده اند. پس از بیان تعریف لازم است، تعاریف «پیمانکار» و «کارفرما» بهعنوان ارکان قرارداد مذکور نیز آورده شود.

تعریف لغوی پیمانکار

 

پیمانکار در لغت به معنی کسی که انجام دادن کاری را در برابر پول معینی برعهده بگیرد، امده است و آن را مترادف با مقاطعه کار دانسته اند .

تعریف اصطلاحی پیمانکار:

در تعریف اصطلاحی «پیمانکار» گفته شده: آنکه شغل او تعهد به فعل( ساختمان و بنا و راه و غیره) و یا حمل و نقل کالا به صورت عمده باشد. به عبارت دیگر، شخص حقوقی است که سوی دیگر امضاء کننده پیمان است و اجرای موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پنهان به عهده گرفته است (ماده 7 شرایط عمومی پیمان. (

در تعریف اصطلاحی «مقاطعه کار» که مترادف با «پیمانکار» میباشد، آمده است: کسی که ضمن عقد قرارداد یا پیمان یا صورت مجلس مناقصه، انجام هرگونه عمل و یا فروش کالایی را با شرایط مندرج در قرارداد یا پیمان یا صورت مجلس مناقصه در قبال مزد یا بها و به مدت معین متعهد نماید (ماده 11 قانون مالیات بر درآمد و املاک مزروعی و مستغلات و حق تمبر مصوب 16/1/1335).

تعریف لغوی کارفرما

....


قیمت : 12,000 تومان

پرداخت و دانلود

 


بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .

کلمات کلیدی : تحقیق بررسی حقوقی تفاوت قرارداد کار با قرارداد پیمانکاری , قرارداد کار , قرارداد پیمانکاری , تفاوت قرارداد کار با قرارداد پیمانکاریfilebest سیستم فروش فایل منبع اصلی مطلب : filebest سیستم فروش فایل
برچسب ها : قرارداد ,پیمانکاری ,تعریف ,پیمان ,حقوقی ,دولتی ,قرارداد پیمانکاری ,تفاوت قرارداد ,پیمانکاری دولتی ,تعریف لغوی ,تحقیق بررسی ,حقوقی تفاوت قراردا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : تحقیق بررسی حقوقی تفاوت قرارداد کار با قرارداد پیمانکاری